Mēs jums pastāstīsim par populārākajiem māņticējumiem par tēju un to, kā tie izplatījušies visā pasaulē.
Ar tējas dzeršanu saistītie māņticējumi radās pirms daudziem gadiem, un tagad tie ir izplatīti visā pasaulē. Sākot ar ticību veiksmei un beidzot ar nākotnes prognozēšanu, šīs paražas sakņojas dažādās kultūrās un tradīcijās.
Kad cilvēki pirmo reizi nobaudīja tēju
Saskaņā ar ķīniešu leģendu cilvēki tēju sākuši dzert nejauši, apmēram pirms 5000 gadiem. Tas notika, kad imperators Šen-nungs vārīja ūdeni, un krūzē iekrita dažas tējas lapiņas. Ķīnas valdniekam dzēriens tik ļoti iepatikās, ka viņš nolēma dalīties ar savu atradumu ar visu tautu.
Tā ir tikai leģenda, kas tiek nodota no paaudzes paaudzē, tāpēc mēs nevaram būt droši par šīs informācijas ticamību. Tomēr zinātnieki ir atraduši senāko pieminējumu par tēju kādā seno ķīniešu vārdnīcā. Ieraksts datēts ar 350. gadu pirms mūsu ēras, un tas tiek uzskatīts par tējas dzēriena “izgudrošanas” datumu.
Tējas pagatavošanas māņticējumi
Pirmā lieta, kas jāņem vērā, gatavojot tēju, ir kātiņi:
Ja stublāji tējas pagatavošanas laikā ir otrādi – jūs gaida veiksme.
Viens kātiņš, kas paceļas no apakšas uz augšu, brīdina par gaidāmo nepazīstama viesa (vai mīļotā cilvēka) ierašanos jūsu mājā.
Teikas vēsta, ka tējas lapiņas var piesaistīt veiksmi mājoklim ne tikai dzēriena veidā. Lai aizbiedētu ļaunos garus no mājām, pie durvju sliekšņa jāizkaisa tējas lapas. Tāpat tiek uzskatīts, ka, lai piesaistītu veiksmi savai ģimenei, vajadzētu “nejauši” nomest tējas lapas uz grīdas.
Ko var nozīmēt jūsu tējas lietošanas paradumi un vēlmes
Ja jūs vārāt stipru tēju, jūs, visticamāk, iegūsiet jaunu draugu.
Tajā pašā laikā vāja tēja, kurai nav gandrīz nekāda aromāta, brīdinās jūs par iespējamu drauga zaudēšanu.
Cukuru vajadzētu maisīt tikai pulksteņrādītāja rādītāja virzienā, pretējā gadījumā varat piesaistīt strīdus ar radiniekiem un draugiem.
Ja jums patīk tēja ar piena un cukura piedevu – tas var liecināt par turpmāku vientulību.
Negatīvu notikumu vēstneši, kuriem arī ir vērts pievērst uzmanību
Ja uz jūsu plīts ir tējkanna bez vāka – tas var nozīmēt, ka tuvākajā nākotnē uzzināsiet kaut ko sliktu no sveša cilvēka.
Ja jūs ielejat krūzē verdošu ūdeni un konstatējat, ka tajā nav tējas – jūs gaida sliktas ziņas.
Ja no tējas maisiņa ir noplēsta etiķete, pirms jums ir bijusi iespēja tēju nogaršot, tas vēsta par sliktiem notikumiem nedēļas laikā.
Kā paredzēt nākotni ar tējas lapiņām
Lai saprastu, par kādu nākotni jūs brīdina rīta dzēriens, pēc tējas dzeršanas jāskatās krūzes apakšā. Atkarībā no tā, ko tur redzat, pastāv interpretācijas varianti:
Ja tējas lapas palika apakšā “kalniņā” – jūs gaida slikta nākotne.
Ja lapas ir vienmērīgi sadalījušās krūzē – nākotne solās būt laba.